Generacja True School

Generacja True School to b-boys, b-girls, didżeje, grafficiarze, raperzy, którzy reprezentują wyłącznie oryginalne formy artystyczne kultury hip hop takie jak Breaking, DJ-ing, Grafiiti, Rap, równocześnie utrzymując znaczenie szacunku, jedności i pozytywnych klimatów wewnątrz środowiska hip hop, a także rozpowszechniają niekomercyjną wiedzę na temat kultury hip hop, co jest podstawą w utrzymaniu hip hopu jako subkultury.

Generacja True School w Polsce narodziła się w 1983 roku. Pomimo tego, że w polskim słownictwie wówczas nie istniały takie terminy jak hip hop, Old School, New School, True School, to polskie środowisko hip hop ze względu na pierwszy, oryginalny wizerunek kultury hip hop i jej idee zapoczątkowało w Polsce tak zwaną prawdziwą szkołę (True School) zaczerpniętą od pierwszej i drugiej generacji kultury hip hop w USA.

W połowie lat 90. pojawili się przedstawiciele polskiej nowej szkoły (New School), którzy zaczęli wprowadzać różnego rodzaju nowatorstwo do kultury hip hop, ale również no respect, pozerstwo i największą zgubę artysty – komercję. Dlatego niektórzy nadal propagowali oryginalny uliczny wizerunek kultury hip hop i jej idee. W wyniku tego, nastąpiło połączenie przedstawicieli starej szkoły i niektórych przedstawicieli nowej szkoły, którzy zgadzali się pod względem artystycznym oraz ideologicznym. W ten sposób powstała kontynuacja prawdziwej szkoły (True School) z początku lat 80., która bez względu na pewne ewolucje i rewolucje w polskim hip hopie, propagowała nadal analogowy obraz kultury hip hop, co jest kontynuowane przez Generację True School do chwili obecnej, utrzymując respekt dla starej szkoły, czyli dla tych, którzy zapoczątkowali podstawy polskiej kultury hip hop w latach 80, a także respekt dla nowej szkoły czyli dla tych, którzy nadeszli w połowie lat 90. i późniejszych, oraz dla tych, którzy obecnie tak samo jak poprzednie generacje kontynuują historię kultury hip hop w Polsce utrzymując True School Of Hip Hop Culture w jej pełnej okazałości i klasie, co jest jedyną w swoim rodzaju alternatywą dla pseudo hiphopowego środowiska „pato rap” i zmutowanego popu, które samoistnie odłączają się od hip hopu nie do końca rozumiejąc znaczenie terminu „kultury hip hop”. Generacja True School to hip hop bez pozerstwa i agresji, to subkultura, to środowisko ludzi hip hopu reprezentujących sztukę i wartości z nią związanych, a nie tandetę. Jedna siła, jeden cel.