Gdy zrozumiesz co to jest True School w hip-hopie, wówczas zrozumiesz, że prawdziwy hip-hop to subkultura.

Generacja True School to polskie subkulturowe środowisko hip-hop czyli b-boys, b-girls, didżeje, grafficiarze, raperzy reprezentujący wyłącznie oryginalne formy artystyczne kultury hip hop takie jak Breaking, DJ-ing, Grafiiti, Rap w ich pełnej okazałości i klasie (True School) równocześnie utrzymując znaczenie wzajemnego szacunku i pozytywnych klimatów wewnątrz środowiska kultury hip-hop oraz rozpowszechniają niekomercyjną wiedzę na temat kultury hip-hop jako piąty element co jest podstawą w utrzymaniu hip-hopu jako subkultury.

Generacja True School w Polsce narodziła się w 1983 roku. Pomimo tego, że w polskim słownictwie wówczas nie istniały takie terminy jak hip-hop, Old School, New School, True School, to polskie środowisko hip-hop ze względu na pierwszy, oryginalny wizerunek kultury hip-hop i jej idee zapoczątkowało w Polsce tak zwaną prawdziwą szkołę (True School) zaczerpniętą od pierwszej i drugiej generacji kultury hip-hop w USA.

W połowie lat 90. pojawili się przedstawiciele polskiej nowej szkoły (New School), którzy zaczęli wprowadzać różnego rodzaju nowatorstwo do kultury hip-hop, ale również no respect, pozerstwo i największą zgubę artysty – komercję. Dlatego niektórzy nadal propagowali oryginalny uliczny wizerunek kultury hip-hop i jej idee. W wyniku tego, nastąpiło połączenie przedstawicieli starej szkoły i niektórych przedstawicieli nowej szkoły, którzy zgadzali się pod względem artystycznym oraz ideologicznym. W ten sposób powstała kontynuacja prawdziwej szkoły (True School) z początku lat 80., która bez względu na pewne ewolucje i rewolucje w polskim hip-hopie, propagowała nadal analogowy obraz kultury hip-hop, co obecnie jest kontynuowane przez Generację True School w różnych regionach naszego kraju indywidualnie lub w grupach, utrzymując respekt dla starej szkoły, czyli dla tych, którzy zapoczątkowali podstawy polskiej kultury hip-hop w latach 80, a także respekt dla nowej szkoły czyli dla tych, którzy nadeszli w połowie lat 90. i późniejszych, oraz dla tych, którzy obecnie tak samo jak poprzednie generacje kontynuują historię kultury hip-hop w Polsce utrzymując True School Of Hip-Hop Culture w jej pełnej okazałości i klasie, co jest jedyną w swoim rodzaju alternatywą dla pseudo hip-hopowego środowiska i zmutowanego popu, które samoistnie odłączają się od hip-hopu nie do końca rozumiejąc znaczenie terminu „kultury hip-hop”. Generacja True School to hip-hop bez pozerstwa i agresji, to subkultura, to środowisko ludzi hip-hopu reprezentujących sztukę i wartości z nią związanych, a nie tandetę. To ludzie otwarci na wiedzę i ambitni w swoim działaniu. Ludzie, którzy posiadają polską hip-hopową świadomość. Jedna siła, jeden cel. To jest Generacja True School.